Dzień Rzemiosła

Ważnym elementem rzemieślniczej tradycji były święta patronalne obchodzone przez poszczególne branże zawodowe.

Dla przykładu można przypomnieć, że stolarze, których patronem jest św. Józef swoje święto obchodzili 19 marca,

ślusarze czcili św. Piotra i Pawła w dniu 29 czerwca,

zaś patronką fryzjerów jest „lipcowa” św. Magdalena.

Z biegiem czasu, gdy zaczęła się zmniejszać ilość członków Władze Cechu zrezygnowały ze świąt branżowych, pozostając przy święcie ogólno-cechowym, które organizowane jest w miesiącu kwietniu.

W tym roku z uwagi na późny termin Świąt Wielkanocnych „ Dzień Rzemiosła” będziemy obchodzić w dniu 11 maja.

I właśnie na ten dzień zapraszamy wszystkich członków naszej organizacji.

Uroczystości rozpocznie Msza św. w intencji członków łowickiego środowiska rzemieślniczego oraz ich rodzin, która zostanie odprawiona o godz. 12.00 w Łowickiej Katedrze. Uczestnicy uroczystości zbierają się o godz. 11:45 przed głównym wejściem do kościoła, aby wspólnie z celebransem procesyjnie wejść do świątyni. Zachęcamy także członków poszczególnych branż o udział w nabożeństwie wraz ze swoim sztandarem sekcyjnym.

Zarząd Cechu jeszcze raz zaprasza Koleżankę – Kolegę, członków ich rodzin a także pracowników zatrudnionych w prywatnych zakładach do udziału w naszym święcie.